Ενημέρωση Εξ αποστάσεως Εκπαίδευση

Ενημερώνουμε τους μαθητές της Α και Β τάξης και τους κηδεμόνες τους ότι θα ξεκινήσει η ασύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση μέσω του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου (ΠΣΔ). Απαραίτητη προϋπόθεση για τη συμμετοχή σας είναι η εγγραφή σας στο ΠΔΣ η οποία πρέπει γίνει από τους γονείς σας στην διεύθυνση https://register.sch.gr/students/ . Θα σας ζητηθεί ο αριθμός μητρώου μαθητή τον οποίον μπορείτε να βρείτε στον έλεγχο επίδοσης Α’ τετράμηνου. Αν δεν τον βρείτε, παρακαλούμε ζητήστε το email από το σχολείο (Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.) και θα σας τον αποστείλουμε. Θα ακολουθήσει ενημέρωσή σας για την πλατφόρμα που έχει επιλέξει ο κάθε διδάσκων.

Παρακαλούμε τους γονείς/κηδεμόνες κατά τη διαδικασία εγγραφής των παιδιών τους στο ΠΣΔ και πριν την οριστική υποβολή να διαβάσουν τις παραγράφους που σχετίζονται με την Εφαρμογή του νέου Ευρωπαϊκού Κανονισμού Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων 216/679 4624/2019.

Tuesday the 7th.