ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ για πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ - ΜΟΝΟ ΜΑΘΗΤΕΣ

Αγαπητοί τελειόφοιτοι μαθητές,
από αύριο Τετάρτη 25-11-2020 έως και τη Δευτέρα 30-11-2020 θα πρέπει να στείλετε στο mail του σχολείου (Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.) την ατομική σας δήλωση (Α.Δ.) για τη συμμετοχή σας στις πανελλήνιες εξετάσεις 2021. Αρχικά ο/η υποψήφιος/α βρίσκει αναρτημένο στην ιστοσελίδα του Υπουργείου Παιδείας www.minedu.gov.gr, στο σύνδεσμο ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ, το υπόδειγμα της Α-Δ (Α-Δ Υποψηφίου-μόνο μαθητής/ρια), το κατεβάζει και αποθηκεύει το αρχείο της Αίτησης – Δήλωσης στον υπολογιστή του εναλλακτικά μπορεί να κατεβάσει τα απαραίτητα έγγραφα από την ιστοσελίδα του σχολείου. Στη συνέχεια το συμπληρώνει (μόνο τα γκρι στοιχεία) με όποιο πρόγραμμα επεξεργασίας κειμένου διαθέτει. Τέλος, το αποστέλλει συμπληρωμένο ηλεκτρονικά (με e-mail), μέσα στην προβλεπόμενη προθεσμία (από 25 Νοεμβρίου έως και 30 Νοεμβρίου) στο Λύκειο .
Σε περίπτωση που κάποιος μαθητής/ρια θελήσει εντός του διαστήματος υποβολής της Α-Δ, να τροποποιήσει την Α-Δ που υπέβαλε/απέστειλε, τότε θα πρέπει να στείλει νέα Α-Δ με την ένδειξη «ΝΕΑ ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ» με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, ζητώντας την τροποποίηση της προηγούμενης.
Όσοι μαθητές ενδιαφέρονται για εισαγωγή στα 3 Μουσικά Τμήματα, δηλαδή το Τµήµα Μουσικών Σπουδών του Ιονίου Πανεπιστηµίου, το Τµήµα Μουσικής Επιστήµης και Τέχνης του Πανεπιστηµίου Μακεδονίας και το Τµήµα Μουσικών Σπουδών του Πανεπιστηµίου Ιωαννίνων θα πρέπει να στείλουν την ΑΙΤΗΣΗ-ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ για τα 3 Μουσικά Τμήματα με την ειδική διαδικασία εισαγωγής και τη σελίδα «ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ για το εξεταζόμενο μάθημα Μουσική Εκτέλεση και Ερμηνεία.
Παραμένουμε στη διάθεσή σας για κάθε περαιτέρω πληροφορία.

Παρατίθενται τα απαραίτητα έγγραφα:

Wednesday the 1st.