Παγκόσμια Ημέρα Νερού 22 Μαρτίου 2021

Παγκόσμια Ημέρα Νερού 22 Μαρτίου 2021 στο 1ο ΓΕΛ Έδεσσας

Στο πλαίσιο του εγκεκριμένου ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus+ ΚΑ229, με τίτλο BondedbyWater και κωδικό 2020-1-NL01-KA229-064608_4 θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακή συνάντηση μαθητών /τριων από 6 χώρες: Ολλανδία, Νορβηγία, Ισπανία, Αυστρία, Πορτογαλία και Ελλάδα μέσα στον Απρίλιο. Οι μαθητές θα συνεργαστούν και θα ανταλλάξουν απόψεις σε θέματα που αφορούν την κλιματική αλλαγή και συγκεκριμένα τη διαχείριση του νερού με στόχο την ευαισθητοποίηση και τον προβληματισμό επί του θέματος. Αξιοποιώντας τις δυνατότητες που τους δίνονται από το διαδίκτυο θα πάρουν μέρος σε ψηφιακές δραστηριότητες σχεδιασμένες ώστε να προάγουν την διαδικτυακή εξ αποστάσεως συνεργασία των ομάδων και την καλλιέργεια από κοινού περιβαλλοντικής συνείδησης.

water

Tuesday the 7th.