Διακρίσεις 2014-15

Το σχολικό έτος 2014-2015 υπήρξε μεγάλη συμμετοχή των μαθητών σε ποικίλλους αγώνες και διαγωνισμούς. Διακρίθηκαν οι εξής μαθητές:

• Στο διαγωνισμό της Βουλής των Εφήβων η μαθήτρια της Β' Τάξης Νούσιου Χριστίνα διακρίθηκε και επιλέχτηκε αναπληρώτρια βουλευτής.
  • Η μαθήτρια της Α΄Τάξης Σουμελίδου Στυλιανή πήρε την 1η θέση σε επίπεδο Νομού στο Σχολικό Πρωτάθλημα και την 5η θέση σε πανελλήνιο επίπεδο, ενώ ήταν η 4η Ελληνίδα.
  • Η μαθήτρια της Γ΄Τάξης Δημητριάδου Φανή, πήρε τη 2η θέση στο ανώμαλο έδαφος στους σχολικούς αγώνες σε επίπεδο νομού.
  • Η Παλτίδου Αναστασία της Α΄Τάξης ήρθε 1η στα 200μ και 4η στα 3χλμ στους σχολικούς αγώνες στο Νομό Πέλλας.
  • Ο μαθητής της Α΄Τάξης Σαντουρτζόγλου Μάριος κατέλαβε την 3η θέση στο Νομό Πέλλας σε σχολικούς αγώνες.
  • Η μαθήτρια της Γ Λυκείου Μαρία Αναστασία Χατζή επιλέχτηκε να συμμετάσχει σε εκπαιδευτικό πρόγραμμα στη Βαϊμάρη της Γερμανίας ως η μαθήτρια με το μεγαλύτερο βαθμό στο Νομό Πέλλας στην Ιστορία Θεωρητικής Κατεύθυνσης στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2015.
Tuesday the 30th.