Εκπαιδευτική Εκδρομή στην Επίδαυρο

Η Β Λυκείου του 1ου ΓΕΛ Έδεσσας πραγματοποίησε το έτος 2013-14 σχολική εκπαιδευτική εκδρομή στο Ναύπλιο τον Απρίλιο. Οι μαθητές αρχικά επισκέφτηκαν τον αρχαιολογικό χώρο των Μυκηνών όπου ξεναγήθηκαν από την κ. Μαλαδάκη Αποστολία , φιλόλογο. Στη συνέχεια περιηγήθηκαν στον αρχαιολογικό χώρο του Ασκληπιείου και στο αρχαίο θέατρο της Επιδαύρου όπου ομάδα μαθητών παρουσίασε δραματοποιημένο το τρίτο στάσιμο από την τραγωδία του Σοφοκλή . Τέλος, οι μαθητές επισκέφθηκαν το Παλαμήδι όπου ξεναγήθηκαν από ομάδα συμμαθητών τους . Το ρόλο αυτό ανέλαβαν οι παρακάτω μαθητές του Β3 : Φωτιάδου Αφροδίτη, Χατζή Μαριάννα, Σταλίκα Μυρσίνη, Γενιτσιφτσόπουλος Ηρακλής , Χρήστου Κώστας, Βαλταδώρος Ευάγγελος, Καραγιαννίδης Σάββας,Τεντζέρη Ασπασία, Μούκα Ασπασία, Πιπερά Παναγιώτα, Αντωνέλη Κωνσταντίνα, Παναηλίδου Ελένη, Φωτιάδου Ελευθερία.

Υλικό

Saturday the 4th.